Iako se 40-tih godina prošloga stoljeća trudnice sputavalo u tjelesnoj aktivnosti, novija istraživanja dokazuju njihov pozitivan učinak kako na majku, tako i na plod.
Iako se 40-tih godina prošloga stoljeća trudnice sputavalo u tjelesnoj aktivnosti, novija istraživanja dokazuju njihov pozitivan učinak kako na majku, tako i na plod. Američki kolegij opstetičara i ginekologa, 2015. godine je donio smjernice kojima je naglasio dobrobiti i potrebe vježbanja u trudnoći. Prema njima, redovita tjelesna aktivnost tijekom trudnoće poboljšava i održava kondiciju, pomaže u održavanju težine, smanjuje rizik od gestacijskog dijabetesa u pretilih žena te poboljšava mentalno zdravlje trudnica. Prema preporukama, trudnice bi se trebale baviti tjelesnom aktivnošću niskog do umjerenog intenziteta većinu dana u tjednu, u trajanju od minimalno 20 minuta.
Program vodi trenerica Maja koja je pohađala i završila edukaciju prenatalnog i postnatalnog vježbanja odobrenu od Hrvatske komore fizioterapeuta te stekla znanja za sigurnu provedbu i planiranje vježbi ovoga tipa. Iza sebe ima već 10-ak godina iskustva u radu s trudnicama te ste u njenim rukama potpuno sigurne.